8 luty – Dzień Bezpiecznego Internetu

Posted by
W dzisiejszych czasach szalenie trudno wyobrazić sobie życie bez Internetu. Korzystamy z niego każdego dnia – w domu, pracy, szkole. Zawsze warto pamiętać o bezpieczeństwie w sieci, ponieważ na użytkowników czeka spora liczba zagrożeń, których istnienia nie każdy jest świadomy. Mimo rosnącej świadomości na temat zagrożeń czyhających w sieci wciąż często słyszy się o różnego rodzaju przestępstwach internetowych. Co zatem robić, by się ich wystrzegać? Oto kilka zasad, zarówno dla „początkujących” użytkowników, jak i osób korzystających z Internetu od wielu lat:
  • nie otwieraj maili od podejrzanych nadawców,
  • nie klikaj w reklamy pojawiające się na pulpicie czy w przeglądarce,
  • twórz trudne do odgadnięcia hasła,
  • nie zapominaj o wylogowaniu się z serwisów,
  • pobieraj pliki i programy jedynie z zaufanych źródeł,
  • korzystaj z dobrego pakietu antywirusowego,
 • nie działaj pod wpływem emocji.
  Znając już podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu pamiętajmy, by stosować je w swoim codziennym życiu.
 
Print Friendly, PDF & Email