Tłusty Czwartek na sportowo

Posted by

Pączek, w kuchni polskiej, to wyrób cukierniczy w postaci ciasta drożdżowego z mąki pszennej, uformowanego na kształt lekko spłaszczonej, mieszczącej się w dłoni kuli i usmażonego na głębokim tłuszczu na kolor ciemnozłoty. Tradycyjnie pączki nadziewa się konfiturą lub marmoladą. Gotowy pączek jest zwykle lukrowany lub oprószony cukrem pudrem. Jeden typowy pączek waży 70 g i zawiera 291 kalorii. Statystyczny Polak w Tłusty Czwartek zjada 2,5 pączka.

Ile czasu zajmie spalenie kalorii z jednego pączka?

  1. 12 minut wchodzenia po schodach.
  2. 30 minut jeżdżenia na łyżwach.
  3. 50 minut odkurzania.
  4. 60 minut trzepania dywanu.
  5. 75 minut szybkiego spaceru.
  6. 150 minut rozmawiania przez telefon.

Klasa V wraz z wychowawcą mgr Marcinem Kulką w tym „tłustym” dniu postawili na zdrowie! Wybrali się na Lodowisko w Białej Niżnej gdzie mogli aktywnie spędzić popołudnie. Wysiłek fizyczny poprawił nie tylko humory naszych uczniów ale wpłynął pozytywnie również na ich kondycję.

A Wam ile czasu zajmie spalanie kalorii po dzisiejszym dniu? 😉

 

Print Friendly, PDF & Email