Z życia przedszkola

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu królował Pluszowy Miś. Dzieci, tradycyjnie, przyszły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.
           Naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, przedszkolaki za przedstawienie swoich ulubionych misiów otrzymali medal Pluszowego Misia. Następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach: „Jadą, jadą misie”; „Misie szare” oraz „Pluszowy Miś”. Maluchy poznały historię misiowego święta, wspólnie odgadywały misiowe  zagadki, wykonali pracę plastyczną – pokoloruj misia. Były zabawy ruchowe i gimnastyka z misiami oraz integracja ze starszakami wspólne zabawy i oglądanie bajki o „Misiu Koralgolu”. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Mamy nadzieję, że wspomnienie tego wielkiego misiowego święta na długo pozostawi uśmiech na dziecięcych buziach.

FOTOGALERIA

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

W ramach współpracy naszego przedszkola z biblioteką szkolną, której opiekunem jest Pani Katarzyna Gryzło-Kmak, codziennie na dużej przerwie odwiedzają nas uczniowie ze starszych klas. Wizyta ta odbyła się w ramach akcji „Starsi czytają młodszym” realizowanej w naszym przedszkolu w ramach kampanii ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” .
          Celem akcji jest nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów starszych z przedszkolakami. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchają czytanych utworów i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści wierszyków oraz bajek. Nie da się ukryć, że rówieśnikom z klas starszych również podoba się czytanie młodszym dzieciom, poznanie nowych doświadczeń i wczucie się w rolę podczas czytania.
          Starszym uczniom serdecznie dziękujemy i czekamy w każdy dzień na spotkanie z Wami.

FOTOGALERIA

DZIEŃ DYNI!

Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić “Dzień Dyni” .
W grupie młodszych przedszkolaków  takie święto obchodziliśmy w środę 30 października,
w tedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Z samego ranka zabraliśmy się za przygotowanie własnoręcznych czapek dyniowych, które wprowadziły nas w ciąg dalszych zajęć. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt.: „Dynia” dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, ciasto, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie oraz wykonanie pracy plastycznej, pokoloruj dynię.

Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania “dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd i zapach. Później przystąpiliśmy do tworzenia dyniowych postaci. Wszyscy biliśmy zachwyceni końcowym efektem, a w szczególności gdy włożyliśmy zapaloną świeczkę do środka dyni. Na zakończenie święta Dyni, Pani Monika wręczyła każdemu przedszkolakowi wykonany medal „Dzień Dyni”. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy!

FOTOGALERIA

Dzień Teatru

Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania. Teatr, to przede wszystkim wspomaganie kompetencji językowych dziecka.

27 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Teatru. Tego dnia, starsza i młodsza grupa przedszkolaków dowiedziała się jak należy zachować się w teatrze. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych. Były aktorami i wcielały się w różne postacie. Uczestniczyły  w teatrzyku kukiełkowym pt. “Czerwony Kapturek”, bawiły się w teatrzyk cieni, oraz odgrywały różne scenki z wykorzystaniem kukiełek. Podczas zajęć plastycznych wykonały pracę przedstawiającą scenkę teatralną. Wszyscy świetnie się bawili.

FOTOGALERIA

DINO ZABAWY! czyli wesoło obchodzimy Dzień Dinozaura w naszym przedszkolu.

 Luty jak każdy miesiąc w przedszkolu, jest pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. Końcówka lutego wcale nie musi być nudna… bo jak się okazuje właśnie na koniec miesiąca przypada dość nietypowe święto. Mowa oczywiście o Dniu Dinozaura, który wypada 26 lutego, zatem jest to wspaniała okazja by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Przedszkolacy malowali  dinozaury, oglądali  encyklopedię, albumy o tych wymarłych zwierzętach. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Następnie  wykonywały  zadania z różnych dziedzin, rozwiązywali zagadki, oraz malowały różnymi technikami prace  przedstawiające dinozaury. Wspaniałą przygodę integrującą obydwie grupy zakończyły wspólne zabawy ruchowo- muzyczne , piosenki i tańce. Na koniec z rolek papierowych dzieci wykonały szkielet dinozaura. Dzieci przejawiają zainteresowanie tymi gadami, więc ten dzień bardzo im się podobał. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Dinozaura obchodzonym w naszym przedszkolu.

FOTOGALERIA

Walentynki w przedszkolu

W dniu 14 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI . Młodsze i starsze przedszkolaki w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na czerwono. Podczas spotkania dzieci: kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie, podczas licznych konkursów i zabaw. Odbył się quiz walentynkowy, rywalizacja międzygrupowa, która z nich najdłużej będzie odbijać balon, dzieci ozdabiały serduszkowe balony, tworzyły serduszkowego stworka, wyklejały czerwone serca, a także walentynkowe drzewko szczęścia. Na zakończenie wspólnej zabawy każdy przedszkolak otrzymał lizaka w kształcie serduszka.

FOTOGALERIA