Z życia przedszkola

Dzień Teatru

Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania. Teatr, to przede wszystkim wspomaganie kompetencji językowych dziecka.

27 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Teatru. Tego dnia, starsza i młodsza grupa przedszkolaków dowiedziała się jak należy zachować się w teatrze. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych. Były aktorami i wcielały się w różne postacie. Uczestniczyły  w teatrzyku kukiełkowym pt. “Czerwony Kapturek”, bawiły się w teatrzyk cieni, oraz odgrywały różne scenki z wykorzystaniem kukiełek. Podczas zajęć plastycznych wykonały pracę przedstawiającą scenkę teatralną. Wszyscy świetnie się bawili.

FOTOGALERIA

DINO ZABAWY! czyli wesoło obchodzimy Dzień Dinozaura w naszym przedszkolu.

 Luty jak każdy miesiąc w przedszkolu, jest pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. Końcówka lutego wcale nie musi być nudna… bo jak się okazuje właśnie na koniec miesiąca przypada dość nietypowe święto. Mowa oczywiście o Dniu Dinozaura, który wypada 26 lutego, zatem jest to wspaniała okazja by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Przedszkolacy malowali  dinozaury, oglądali  encyklopedię, albumy o tych wymarłych zwierzętach. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Następnie  wykonywały  zadania z różnych dziedzin, rozwiązywali zagadki, oraz malowały różnymi technikami prace  przedstawiające dinozaury. Wspaniałą przygodę integrującą obydwie grupy zakończyły wspólne zabawy ruchowo- muzyczne , piosenki i tańce. Na koniec z rolek papierowych dzieci wykonały szkielet dinozaura. Dzieci przejawiają zainteresowanie tymi gadami, więc ten dzień bardzo im się podobał. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Dinozaura obchodzonym w naszym przedszkolu.

FOTOGALERIA

Walentynki w przedszkolu

W dniu 14 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI . Młodsze i starsze przedszkolaki w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na czerwono. Podczas spotkania dzieci: kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie, podczas licznych konkursów i zabaw. Odbył się quiz walentynkowy, rywalizacja międzygrupowa, która z nich najdłużej będzie odbijać balon, dzieci ozdabiały serduszkowe balony, tworzyły serduszkowego stworka, wyklejały czerwone serca, a także walentynkowe drzewko szczęścia. Na zakończenie wspólnej zabawy każdy przedszkolak otrzymał lizaka w kształcie serduszka.

FOTOGALERIA