Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”

Posted by

Nasza szkoła 19 listopada wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Centrum Rozwoju Lokalnego pt „Dzieci uczą rodziców” objętą honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej dla przedszkoli oraz uczniów klas I-III jako podsumowanie obchodów związanych  z Narodowym Świętem Niepodległości w miesiącu listopadzie. Celem comiesięcznych akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji. W tym miesiącu lekcja związana była z obchodami Narodowego Święta Niepodległości pt, “Niepodległa Polska” – to podróż do czasów gdy Polska powracała na mapę Europy i świata. W trakcie lekcji dzieci oddziałów przedszkolnych poznają  symbole narodowe, a  uczniowie klas I-III na podstawie prezentacji poszerzają swoja wiedzę o symbolach narodowych oraz dowiadują się  kim byli ojcowie polskiej niepodległości, „Katechizm polskiego dziecka”. Przedszkolaki i uczniowie  pokolorowali przygotowaną kartę pracy, którą zabrali do swoich  domów, aby zainicjować rozmowę z rodzicami o symbolach narodowych.  Przedszkolaki odśpiewały wspólnie hymn  w sali oraz  razem z uczniami  klas I-III i IV-VIII uczestniczyli  w akcji MEN  pt. „Szkoła do hymnu” – wspólnie  8 listopada cała społeczność szkoły odśpiewała hymn .

To była  wyjątkowa lekcja patriotyzmu.

FOTOGALERIA

Print Friendly, PDF & Email