Dzieci uczą rodziców. Lekcja 6: Niezwykła podróż.

Posted by

             Podczas szóstej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III dowiedzą się, czym są kontynenty i oceany, a także nieco bliżej poznają kilka państw.

          Niezwykła podróż to lekcja geografii, która łączy w sobie informacje o Ziemi, ciekawostki o naszej planecie z elementami kultury w różnych zakątkach świata.

          Celem głównym tej lekcji było ukazanie dzieciom jak niezwykła jest nasza planeta oraz jak działalność człowieka sprawia, że na Ziemi jest wiele fascynujących miejsc stworzonych przez ludzi na przestrzeni wieków, które do dzisiaj chętnie zwiedzamy.

          Przedszkolaki zapoznały się z pojęciami takimi jak: „kontynent”,  „ocean”, poznały nazwy wszystkich kontynentów i oceanów, a uczniowie z klas I-III usystematyzowali dotychczas zdobytą wiedzę. Ponadto wyruszyli w podróż do 6 państw rozlokowanych na 6 kontynentach (Włochy-bogactwo historii sięgającej, aż do starożytnego Rzymu, Egipt- kraj faraonów, Japonia- kraj kwitnącej wiśni, Australia- dom kangurów i misiów koala, Brazylia- światowa stolica karnawału, Stany Zjednoczone- kraina wielkich możliwości, aby ukazać jak wspaniałe mogą być efekty działalności człowieka- szczególnie budowli stworzonych przez ludzi. Podczas prezentacji poszerzyli swoją wiedzę o 5 ciekawostek na świecie m.in.: najwyższy szczyt (Mount Everest), największe zwierzę ( płetwal błękitny), największą niekontynentalną wyspę świata (Grenlandia), najdłuższą rzekę ( Amazonka), największą pustynię (Sahara) i 10 niezwykłych budowli stworzonych przez człowieka (Piramidy w Gizie, Akropol w Grecji, Koloseum we Włoszech, Tadż Mahal w Indiach, Mount Rushmore w USA, Wielki Mur Chiński w Chinach, Petra w Jordanii, Stonehenge w Wielkiej Brytanii, Machu Picchu w Peru, Wieża Eiffla we Francji).

          Podróż dookoła świata była dla przedszkolaków i uczniów fascynującą przygodą. Uczniowie z zapartym tchem oglądali prezentację i poszerzali swoja wiedzę o otaczającym świecie. Na koniec zajęć pokolorowali wybrane zadania, które zabrali do domów, aby zainicjować rozmowę z rodzicami na temat zdobytych dziś w szkole wiadomości podczas niezwykłej podróży. 

Print Friendly, PDF & Email