Wycieczka do Gorlic klas 0-II

Posted by

Dnia 27 kwietnia 2022 r. przedszkolaki z oddziału zerowego oraz uczniowie klas I i II wybrali się na wycieczkę do Gorlic. Swoją przygodę w tym dniu rozpoczęli od odwiedzenia pomnika naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, który znajduje się przy neorenesansowej Bazylice Mniejszej NMP. Następnie udaliśmy się na rynek. Największe zainteresowanie wzbudziła ławeczka z postacią Ignacego Łukasiewicza i nowo powstała trzy metrowa konstrukcja lampy naftowej z metalu. Ignacy Łukasiewicz zasłynął w historii jako wynalazca lampy naftowej i pionier przemysłu naftowego w Europie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki były warsztaty w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu- Filia w Gorlicach. Pani prowadząca warsztaty zapoznała uczniów z ukraińską wersją książki „ Niesamowite przygody dziecięciu skarpetek” zatytułowaną „ Rękawiczka”. Po wysłuchaniu bajki przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-II projektowali samodzielnie mieszkania i lokatorów rękawiczki. Na koniec obejrzeliśmy wnętrze biblioteki oraz poznaliśmy tajniki zawodu bibliotekarza.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta na placu zabaw „ Mały Robinson”. Na Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-II czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, trampolina, dmuchany zamek oraz zjeżdżalnie i baseny z kulkami. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy. Dwie godziny szalonej zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach i w basenach z kolorowymi piłkami minęły bardzo szybko. Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do Szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

Print Friendly, PDF & Email