Dzień Zdrowego Śniadania

Posted by

Corocznie 8 listopada w naszej szkole organizowany jest Dzień Zdrowego Śniadania.

Szkoła również dbając o nawyki żywieniowe swoich uczniów przystąpiła do „Programu dla szkół”, którego głównym celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych uczniów poprzez zwiększenie spożycia owoców, warzyw oraz mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

Uczniowie z klas I-III przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania i jakie produkty są zalecane w żywieniu dzieci na przykładzie piramidy. Przygotowali samodzielnie smaczne i zdrowe kanapki oraz owocowe szaszłyki. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się równie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Mamy nadzieję, że zdrowe śniadania na co dzień zagoszczą w domach naszych uczniów.

Print Friendly, PDF & Email