Spotkanie przy wielkanocnym stole

Posted by

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a także radości, jaką ze sobą niosą. Jednym z takich świąt jest Wielkanoc.

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie. Gdyby, bowiem Chrystus nie zmartwychwstał nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt.

Wydarzenie to nie powinno być jedynie wspomnieniem. Aby stać się jego uczestnikami, w Niedzielę Palmową w naszej szkole można było obejrzeć wzruszające przedstawienie zatytułowane „Spotkanie przy wielkanocnym stole”, które przygotowali uczniowie klasy III i II pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Wprowadziło nas ono w podniosły i refleksyjny nastrój Wielkiego Tygodnia. Trzecioklasiści przywołali fragmenty z Pisma Świętego opisujące najważniejsze wydarzenia zbawcze – Ostatnią wieczerzę, Śmierć na krzyżu i Zmartwychwstanie. Obrazy ten dopełniły wspaniałe pieśni wykonane przez naszych młodych artystów i piękna scenografia wielkanocna.

Bogactwo tradycji wielkanocnych przedstawili uczniowie klasy II. W ich inscenizacji mogliśmy odnaleźć zwyczaj święcenia palm, święcenia pokarmów, a także śmigusa dyngusa. Piękne tańce i piosenki wraz ze świergotem ptaków i budzącą się wiosną sprawiły, że w nas wszystkich rodzi się nadzieja, że przez krzyż przyjdzie dla nas chwała Zmartwychwstania.

Na przedstawienie licznie przybyła społeczność naszej miejscowości. Cieszymy się, że ten dzień mogliśmy spędzić tak rodzinnie goszcząc w naszej szkole nie tylko Rodziców, ale i wielu gości.  Mogli oni także skorzystać ze Szkolnej Kawiarenki przygotowanej przez Radę Rodziców. Wspaniałe słodkości i pachnąca kawa na pewno dodała panującej atmosferze dodatkowego zapachu świąt.

W imieniu organizatorów tego wydarzenia serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy okazali nam pomoc i wsparcie.

Na nadchodzące święta życzymy pogody w sercu i miłości. Niech Święta Wielkanocne przyniosą wszystkim radość oraz wzajemną życzliwość. Zmartwychwstały Pan niech błogosławi, niech da nam Wszystkim siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

Zapraszamy na naszego szkolnego bloga do obejrzenia filmików z występów naszych szkolnych artystów: KLIK

 

 

Print Friendly, PDF & Email