„Witaj Maj, Trzeci Maj…”

Posted by

W piątek – 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia, poświęcona 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego, po którym uczniowie obejrzeli krótki film edukacyjny pt. „Majowe święta”.

W klimat wydarzeń z XVIII wieku wprowadziła nas klas klasa szósta, która przygotowała żywą lekcję historii na temat konstytucji i jej znaczenia dla państwa, rozbiorów Polski oraz okoliczności obrad Sejmu Wielkiego i uchwalenia konstytucji majowej. Całości dopełniały pieśni patriotyczne. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor, dziękując wszystkim zebranym za udział w uroczystości, a klasie szóstej za jej przygotowanie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Print Friendly, PDF & Email