Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/24

Posted by

Za nami pierwszy dzwonek! Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/24. Uroczysta msza święta z tej okazji została odprawiona w piątek. W dzisiejszy dniu, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli zgromadzili się na sali gimnastycznej by wspólnie uczestniczyć w emocjonującej akademii przygotowanej przez uczniów klasy III pod tytułem: „Rozwiń swoje skrzydła – fruń po wiedzę”.

Naszą akademię rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, a obecność szkolnego sztandaru, który w czerwcu został przekazany uczniom klasy VII, dodawała temu wydarzeniu uroczystości. To był moment, który podkreślał naszą jedność jako społeczności szkolnej.

Uczniowie klasy III, pod czujnym okiem swojego wychowawcy, przygotowali część artystyczną, która zachwyciła wszystkich obecnych. Na początek, uczciliśmy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, przypominając sobie o ważnych wydarzeniach historycznych i naszej polskości. Następnie uczennice wykonując zjawiskowy taniec z biało-czerwonymi szarfami, podkreśliły naszą miłość do kraju.

To nie był koniec artystycznych wystąpień – śpiew i taniec towarzyszyły także wykonaniu układu do piosenek „Rozwiń swoje skrzydła” i „Jesteś super”. Podczas akademii uczniowie wykorzystali specjalne instrumenty, by przedstawić piosenkę „Bum bum, bum – zróbmy szum”, co z pewnością dostarczyło wszystkim ogromnej radości.

Ale to nie wszystko! W trakcie scenki aktorskiej uczniowie przedstawili różne negatywne emocje. Uczennica, wcielając się w rolę nauczyciela, podeszła do każdego ucznia trzymając i pokazując podręcznik szkolny „Szkolni Przyjaciele”, za pomocą którego chciała przekazać im cenną wiedzę. Te działania sprawiły, że negatywne emocje zamieniły się w pozytywne myśli, przypominając nam, że w naszych sercach zawsze jest miejsce na dobro i miłość. Nie mogło zabraknąć także inspirującej sekwencji: „Jeśli potrafisz marzyć o czymś, potrafisz także to osiągnąć”, która motywuje nas do dążenia do naszych celów i marzeń, a to możemy osiągnąć dzięki zdobywaniu cennej wiedzy w szkole.

Na zakończenie akademii chłopcy odśpiewali kultowy już utwór „Wakacje”, połączony z energetycznym układem choreograficznym.

Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego przez Panią Dyrektor, uczniowie klas I-VII udali się do swoich sal lekcyjnych, aby spotkać się z wychowawcami i odebrać podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń. To właśnie te materiały będą towarzyszyć im od jutra w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich umiejętności.

Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Niech będzie to czas pełen nauki, odkryć i niezapomnianych przygód!

Warto wspomnieć, że podczas akademii został użyty sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”: laptop, sprzęt nagłaśniający – 2 kolumny ze statywami, mikser cyfrowy, mikrofon bezprzewodowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania oraz statyw.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego dnia oraz na bloga szkolnego, na którym również znajdują się fragmenty występu artystycznego uczniów.

Print Friendly, PDF & Email