Spotkanie Kolędnicze w szkole

Posted by

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Polnej mieli niezwykłą przyjemność gościć  6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego , Rodziców oraz Mieszkańców Polnej podczas uroczystego spotkania kolędowego, które nabrało wyjątkowego charakteru, przemieniając się w  kawiarenkę, gdzie wszyscy zebrani mogli uczestniczyć w świątecznym biesiadowaniu. 

To radosne spotkanie poprzedziło przedstawienie pt. „Czwarty Król”  przygotowane przez utalentowanych uczniów naszej szkoły. Było ono adaptacją legendy księdza Mieczysława Malińskiego. Historia ta ukazuje głębokie wartości i przesłanie : ,, Jeden dzień może być jak drogocenny kamień , a całe życie może nic nie znaczyć”. Zebrani mogli również wesprzeć misje składając ofiarę do puszki,  bo jak powiedział Czwarty Król ,, może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla potrzebujących możesz być całym światem”. Tym bardziej miło nam było również gościć wśród zebranych naszego ucznia i misjonarza księdza Mateusza Dziedzica, który obecnie pracuje na misjach na przedmieściach Paryża.

Legendarny czwarty Król uczy nas, zwłaszcza w Dniu Kolędników Misyjnych, że czasem  nie warto podążać za światem, ale za głosem serca. Podczas uroczystej akademii dedykowanej Mieszkańcom Polnej mieliśmy przyjemność  doznać wielu wzruszeń i dumy z  występu naszych uczniów, którzy wypełnili salę pięknym śpiewem tradycyjnych kolęd, które przeniosły widzów w  wyjątkową atmosferę tego świątecznego czasu. Ponadto, podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć tanecznej prezentacji uczniów klas młodszych, która dodatkowo wzbogaciła nasze doświadczenie artystyczne. To niezapomniane wydarzenie było nie tylko okazją do podziwiania talentów naszych uczniów, ale także do wspólnego przeżywania radości świąt i budowania więzi społeczności.

Na zakończenie naszego spotkania wszyscy uczestnicy mieliśmy niezwykłą przyjemność podzielić się chwilą wspólnego kolędowania, co stało się możliwe dzięki serdecznej obecności Pana  Stanisława Kapłona i jego akordeonu,  każdy  mógł aktywnie uczestniczyć w śpiewaniu znanych i lubianych  kolęd.

W tym dniu po Mszach Świętych oraz w trakcie tego wyjątkowego spotkania, Rada Rodziców zorganizowała stoisko, na którym wszyscy zainteresowani mieli możliwość zakupienia przepysznych,  domowych ciast. Ta inicjatywa z pewnością wprowadziła dodatkowy, słodki smak do obchodów Święta Trzech Króli, które celebrowaliśmy w naszej szkole.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za ogromne zaangażowanie i wkład w organizację tego wydarzenia. Dziękujemy także wszystkim naszym Gościom za to, że wspólnie mogliśmy podzielić się tym wyjątkowym, świątecznym czasem, spędzonym razem w zawsze gościnnych  murach naszej szkoły. Ta wspólna celebracja Święta Trzech Króli wzbogaciła nasze doświadczenia i umocniła więzi społeczności szkolnej.

Print Friendly, PDF & Email