Wizyta księdza Misjonarza w naszej szkole

Posted by

Ksiądz Stanisław Wojdak, pełniący funkcję wicedyrektora Wydziału Misyjnego Kurii diecezjalnej w Tarnowie oraz będący ojcem duchownym tarnowskich misjonarzy, odwiedził dzisiaj uczniów klas I-III oraz  IV-VII. Jego fascynujące relacje związane z misjami stanowiły inspirujący element spotkania. Ksiądz Wojdak podzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami z 10-letniej posługi na misjach, szczególnie w Afryce, gdzie zaznał bliskości z afrykańską ziemią.

Podczas spotkania, duszpasterz opowiedział o trudnych, lecz jednocześnie pięknych przygotowaniach, jakie księża podejmują przed wyjazdem na misje. Wspomniał o różnych krajach, w których pracują tarnowscy misjonarze, obejmując obszary Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Na liście tych krajów znalazły się m.in. Republika Środkowoafrykańska, Kongo, Czad, Kamerun, Brazylia, Argentyna, Peru, Boliwia, Kazachstan i Kirgistan.

Podczas spotkania, uczniowie mieli także okazję obejrzeć film przedstawiający codzienne życie i pracę księży na misjach. To wyjątkowe doświadczenie pozwoliło im lepiej zrozumieć trudności i radości związane z życiem misjonarza. Świadectwo jednego z misjonarzy, które mogli usłyszeć, dodatkowo ukazało głęboki sens ich posługi, budząc w uczniach szacunek i zrozumienie dla misji Kościoła katolickiego na całym świecie.

W trakcie prezentacji filmu, który ukazywał miejsce pracy księży tarnowskich, uczniowie mieli okazję rzucić spojrzenie na codzienność ludzi z różnych kultur i społeczności. Film ten nie tylko przedstawiał aspekty religijne, ale także ukazywał codzienne wyzwania, radości i troski mieszkańców tych odległych miejsc. To doświadczenie pozwoliło uczniom poszerzyć swoją wiedzę o świecie, zrozumieć różnice kulturowe oraz docenić bogactwo ludzkich doświadczeń.

Szczególnie wzruszające jest, że uczniowie mogli zobaczyć szkołę na misjach, która została zbudowana dzięki funduszom zebranym przez dzieci z diecezji tarnowskiej. Ci najmłodsi bohaterowie, angażując się w chodzenie po kolędzie jako kolędnicy misyjni, przyczynili się do stworzenia miejsca edukacji dla rówieśników z odległej części świata.

Dziękujemy, Księże Stanisławie, za dzielenie się z nami swoimi doświadczeniami z misji. To dla nas niesamowite, że mogliśmy dowiedzieć się o pracy misjonarzy oraz zobaczyć, jak żyją ludzie na obszarach, gdzie podjęta jest ta trudna, ale piękna posługa. Zaangażowanie i poświęcenie misjonarzy z Diecezji Tarnowskiej inspirują nas do głębszej refleksji nad naszym własnym życiem i rolą, jaką możemy odegrać w szerzeniu dobra na świecie.

Print Friendly, PDF & Email