Szkolna wycieczka do Krynicy-Zdrój

Posted by

16 marca odbyła się wycieczka do urokliwej Krynicy-Zdrój, która została zorganizowana dla wszystkich uczniów z naszej szkoły klas I-VII.

Głównym punktem programu było obejrzenie niezwykłego widowiska na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Wyjazd ten miał na celu nie tylko dostarczenie uczniom niezapomnianych wrażeń artystycznych, ale również rozwijanie ich zainteresowań sztuką oraz kształtowanie właściwych postaw podczas odbioru dzieł teatralnych. Dodatkowo, integrował zespoły klasowe, umacniając więzi między uczniami.

Po rewii na lodzie, uczniowie zostali podzieleni na grupy i ruszyli na zwiedzanie urokliwego miasta. Odwiedzili Pijalnię Wód, podziwiając jednocześnie architekturę Krynicy oraz słynny deptak, gdzie zatrzymywali się przy pomnikach, takich jak pomnik Nikifora, poznając historię miasta. Nie zabrakło też odwiedzin w Publicznej Bibliotece, gdzie uczestniczyli w zajęciach rozwijających zainteresowania czytelnicze zarówno wśród uczniów klas I-III jak i IV-VII. Dodatkową atrakcją były multimedia oraz zajęcia z użyciem długopisów 3D oraz robotyki.

Młodsi adepci wycieczki mieli także okazję odwiedzić fascynujące Muzeum Zabawek, gdzie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat historii zabawek i zwiększyć swoją świadomość na ten temat.

Ta wycieczka była wyjątkową okazją do nauki, odkrywania nowych miejsc oraz budowania więzi między uczniami całej szkoły. Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślają, że było naprawdę fantastycznie!

Print Friendly, PDF & Email