Dzień Olimpijczyka

W dniu 19 czerwca uczniowie naszej szkoły klas III-VII wzięli udział w Dniu Olimpijczyka – Olympic Day. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy i zostało zorganizowane na bazie obiektów sportowych w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Inicjatorem tej imprezy był Wójt Gminy Grybów, Pan Jacek Migacz.

Dzień Olimpijski to święto, podczas którego celebruje się wartości olimpijskie wśród dzieci i młodzieży. Wartości te obejmują: przyjaźń, szacunek, dążenie do doskonałości oraz fair play. W atmosferze sportowej rywalizacji, dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Grybów miały okazję doświadczyć tych wartości na własnej skórze, biorąc udział w biegu olimpijskim, który odbywał się w każdej kategorii wiekowej od klasy 0 do 8.

Każdy z uczniów dał z siebie wszystko, wkładając wiele wysiłku i determinacji, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Każdy uczestnik otrzymał specjalnie przygotowaną koszulkę z numerem startowym, co dodawało prestiżu i motywowało do jeszcze większego zaangażowania. Dodatkowo, organizatorzy zadbali o to, aby uczniowie mieli zapewnione wyżywienie – każdy z uczestników otrzymał darmowe zapiekanki oraz soczki, co było miłym akcentem po wyczerpujących zawodach.

Ten dzień był pełen emocji i zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim realizował wiele ważnych celów edukacyjnych i wychowawczych. Przede wszystkim promowano zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Ważnym aspektem Dnia Olimpijczyka była także profilaktyka – poprzez udział w zorganizowanych zajęciach sportowych, dzieci mogły przeciwdziałać zachowaniom ryzykownym, co jest szczególnie istotne w ramach profilaktyki uniwersalnej. Uczestnicy mieli także okazję nauczyć się zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach, co jest niezwykle cenne zarówno w kontekście sportu, jak i codziennego życia.

Każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal jednak miło nam poinformować że nasi uczniowie stanęli na podium w danych kategoriach:

• Nikola Żabińska kl.3 – miejsce III
  • Norbert Grzesiak kl.5- miejsce III
  • Dawid Januś kl.6 – miejsce III
  • Ksawery Grzesiak kl.7 – miejsce I

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom biorącym udział w tym wydarzeniu!

Ostatecznie, Dzień Olimpijczyka wdrażał zasady zdrowej rywalizacji, ucząc dzieci, że sport to nie tylko wygrana, ale także umiejętność przegrywania z godnością i szacunkiem dla przeciwnika. Dzięki temu wydarzeniu, uczniowie zyskali nie tylko lepszą kondycję fizyczną, ale także cenne lekcje życiowe, które będą im towarzyszyć w przyszłości.