Wycieczka kl.VIII

Posted by

Klasa VIII, mając już za sobą jeden z najważniejszych etapów edukacji – egzamin ósmoklasisty – i powoli kończąc swoją przygodę w szkole podstawowej, wyruszyła na swoją ostatnią klasową, dwudniową wycieczkę do Zakopanego (25-26.maja).

Celem wyjazdu było m.in. promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, podnoszenie sprawności fizycznej, poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, historii oraz zabytków kultury, a także poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego i kulturalnego.

Realizując te cele, uczniowie podczas dwóch dni odwiedzili Termy, gdzie mogli zrelaksować się i odpocząć, spacerowali po Zakopanem i Krupówkach, poznając klimat górskiego kurortu, wyjechali na Gubałówkę, skąd podziwiali panoramę Tatr, zwiedzili Park Iluzji, który dostarczył im wielu atrakcji i dobrej zabawy, oraz wzięli udział we wspólnej wyprawie na Rusinową Polanę, podczas której mogli podziwiać wyjątkowe piękno górskiej przyrody.

Był to czas odkrywania nowych miejsc, integracji, wzmacniania relacji i wspólnego spędzania czasu, a także okazja do wspomnień i podsumowania lat spędzonych razem w szkole podstawowej. Pogoda dopisała, co dodatkowo sprzyjało realizacji wszystkich zaplanowanych aktywności i pozytywnym wrażeniom z wyjazdu. Uczniowie, choć zmęczeni intensywnym programem, wrócili bardzo zadowoleni, pełni radości i niezapomnianych wspomnień.

Print Friendly, PDF & Email