Kultura Wielkiej Brytanii w klasach 1-3

Posted by

Nauka języka obcego jest bardzo ważna. Poza nauką wyrazów, próbami odgrywania scenek, śpiewaniem piosenek w obcym języku ważne jest poznawanie kultury nauczanego języka.

W związku z tym podczas ostatnich lekcji bibliotecznych nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Wielkiej Brytanii.

Klasa III wzięła udział w lekcji bibliotecznej, podczas której uczniowie zapoznali się z osobą Królowej Elżbiety II. Przyswoili ważne informacje oraz ciekawostki na Jej temat. Podsumowaniem było wspólne stworzenie listu, który został wysłany do samej Królowej! Uczniowie dodatkowo wykonali prace plastyczne, które zostały dołączone do listu. Ekscytacja uczniów była ogromna a możliwość wykorzystania swojej wiedzy językowej pokazała uczniom, że mogą wykorzystać swoje umiejętności w praktyce.

Natomiast klasa I podczas lekcji bibliotecznych zapoznała się z Irlandią i jej patronem świętym Patrykiem, którego święto będziemy obchodzić 17 marca. Dzieci poznały legendą na temat świętego oraz Leprechaun’a, skrzata, który wie, gdzie ukryty jest skarb. Na końcu sami zamienili się w zielonego skrzata.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

 

Print Friendly, PDF & Email