Wiosno! Obudź się!

Posted by

21. marca przypada kalendarzowy pierwszy dzień wiosny.  Widząc, jaka pogoda towarzyszyła nam przez ostatnie dni, uczniowie stwierdzili, że Pani Wiosna w tym roku wyjątkowo pomału budzi się z zimowego snu. Aby dodać otuchy dla zbliżającej się Wiosny, nasi uczniowie uczestniczyli dziś w lekcjach w nietypowych strojach- piżamach!

Niech senna aura jednak Was nie zmyli! Strój śpiocha rozbawił dziś nas wszystkich! W klasach zrobiło się jeszcze radośniej i weselej! Uśmiechy nie schodziły z ust naszych „śpiochów”. Oby wiosna zagościła, czym prędzej i rozweselała nas swoimi promieniami słonecznymi każdego dnia!

Dodatkowo, na górnym korytarzu klasy 4-8 wraz z Panią Moniką Krzeszowską stworzyły projekt na temat wiosny  pt.: „Budzimy motyle – wiosna ach to Ty” Podczas wspólnej pracy przypomnieli sobie zasady segregacji odpadów, oraz po raz kolejny zwrócili uwagę na szkodliwość wypalania traw na wiosnę. Motyle z recyklingu wykonane z gazet ozdobiły powstałą makietę.

Klasy 1-3 również nie zapomniały o Wiośnie! W tym wyjątkowym dniu uczniowie ubrali się na zielono, dzięki czemu nasza szkoła podczas przerw wyglądała jak piękna zielona polana! Uczniowie wzięli udział w lekcjach nt. wiosny, podczas których recytowali wiersze oraz wykonywali prace plastyczne. Dzieci powtarzały wiadomości na temat pór roku. Zbudowały koło prezentujące poszczególne miesiące roku. Klasa II planowała rowerową wycieczkę w poszukiwaniu wiosny. Aby była ona bezpieczna każdy otrzymał opaskę odblaskową, która musi być na wyposażeniu każdego rowerzysty. Na koniec uczniowie klas 1-3 wyszli na dwór, aby podpalić Marzannę a tym samym pożegnać zimę a przywitać Panią Wiosnę.

Wiosno! Uczniowie ze szkoły podstawowej w Polnej serdecznie Cię witają!

Print Friendly, PDF & Email