Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z klasą VIII i zerówką

Posted by

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony, aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Pamiętajcie, aby odwiedzić naszą szkolną bibliotekę, w której znajdziecie niesamowite książki do wypożyczenia!

W tym dniu, uczniowie klasy 8 odwiedzili najmłodszych czytelników w naszej szkole- zerówkę. Przygotowali oni zmodyfikowaną historyjkę o Czerwonym Kapturku, którą odczytali z podziałem na role. Tym gestem starsi uczniowie chcieli wesprzeć młodszych uczniów, którzy wkraczają w swoją szkolą przygodę z książką i biblioteką.

 

 

Print Friendly, PDF & Email