Dzieci uczą rodziców. Lekcja 7: Odyseja Kosmiczna.

Posted by
Tradycją, zapoczątkowaną w 2021 roku stało się, że w marcu w ramach akcji “Dzieci uczą rodziców” realizowana jest lekcja, której motywem przewodnim jest kosmos. W tym roku dla uczestników akcji przygotowana została zupełnie nowa prezentacja multimedialna, a sam temat – w porównaniu do roku 2021 – został wzbogacony o ciekawostki dotyczące kosmosu.
Podczas zajęć m.in. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 :
-poszerzyli swoją ogólną wiedzę o astronomii
-zapoznali się wyjaśnieniem takich terminów jak: kosmos, wszechświat, galaktyka, planeta, gwiazda
-wybrali się w wirtualną podróż po planetach Układu Słonecznego -poznali 5 fascynujących ciekawostek o kosmosie (największy obiekt w Układzie Słonecznym, najwyższy szczyt, najdalszy obiekt wysłany przez człowieka, helikopter na Marsie i…. latający samochód)
-poznali czym różni się rakieta kosmiczna od promu kosmicznego
-przysposobili sobie nazwisko postaci pierwszego człowieka na księżycu -omówili objaśnienie pojęć czym jest Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba i Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.
 
Odyseja kosmiczna to pełna wrażeń podróż do gwiazd, podczas której mali astronauci poznali najbliższe otoczenie Ziemi.
 
Pod koniec lekcji pokolorowali przygotowane zadania, które zabrali do domu , aby zainicjować rozmowę z rodzicami na temat kosmicznej podróży.
 
Print Friendly, PDF & Email