21 marca- dzień kolorowej skarpetki

Posted by

Skarpetki nie do pary stały się symbolem tego szczególnego dnia, jakim jest 21. marca. Na całym świecie obchodzimy wtedy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta została wybrana nie bez powodu. Nie tylko chodzi tu o wiosnę, ale również o symbolikę samej daty! Marzec to trzeci miesiąc w roku, a Zespół Downa to trisomia 21 chromosomu – stąd też dwudziesty pierwszy dzień tego miesiąca! Właśnie tego dnia na świecie organizuje się przeróżne imprezy. Ich głównym celem jest zwiększanie świadomości na temat Zespołu Downa i integrację z tymi osobami. Włączając się w akcję i szerząc tolerancję u dzieci, tego dnia, uczniowie klas 1-8 przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach!

 

W tym szczególnym dniu pozdrawiamy Hanię Matiaszewską, która jest bliska naszej społeczności szkolnej, a która każdego dnia walczy z tą chorobą. Przypominamy, że wciąż można zbierać nakrętki dla dziewczynki. Kwota ze sprzedaży nakrętek zostanie przeznaczona na kosztowną rehabilitację oraz dalsze leczenie.

 

Print Friendly, PDF & Email