WITAJ WIELKI TRZECI MAJU!

Posted by

„O ty dniu radosny
o ty Trzeci Maju,
zapachniałeś kwieciem
w całym polskim kraju.”

W piątek 29. kwietnia 2022r. nasza szkoła uczciła rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3
Maja.
W sali gimnastycznej zgromadzili się odświętnie ubrani uczniowie wraz z nauczycielami,
aby wysłuchać programu przygotowanego przez uczniów klasy IV. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu. W pierwszej części mogliśmy zobaczyć scenkę, w której aktorzy przedstawili sytuację, jaka zapanowała w Ojczyźnie po I rozbiorze w 1772 roku. Na scenie pojawili się Król i Marszałek, którzy ogłosili Uchwalenie Konstytucji i wyjaśnili, jakie zasady będą panować w kraju. W kolejnej części wysłuchaliśmy wierszy o 3 Maju. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy „Rotę”.

 

 

Dodatkowo, nasza szkoła wzięła udział w projekcie – Małopolska Pamięta, którego organizatorem było Stowarzyszenie Małopolskie Centrum Edukacji. Otrzymane materiały zostały wykorzystane na szkolnej uroczystości oraz do dekoracji.

Print Friendly, PDF & Email