Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka „Znamię! Znam je?”

Posted by

W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole w klasie był Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka „Znamię! Znam je?”

W klasie VII i VIII pedagog szkolny wspólnie z wychowawcami przeprowadził zajęcia profilaktyczne. Na szkolnym korytarzu powstała gazetka ścienna zawierająca najważniejsze informacje na temat tej groźnej choroby, która może spotkać każdego z nas.

Celem kampanii było upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka, uświadomienie zagrożeń i zasad profilaktyki, przekazanie wiedzy na temat czynników ryzyka zachorowania na raka skóry oraz budowanie właściwych prozdrowotnych postaw i odpowiednich zachowań.

[ngg src=”galleries” ids=”330″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]
Print Friendly, PDF & Email