Dzień Matki – to szczególne święto, które stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie.

Posted by

W piątek 20 maja w naszej szkole odbyły się wielkie uroczystości z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III przybyli niezwykli goście – Mamusie, które eleganckie i dumne z radością czekały na ten dzień. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Maria Tarasek kierownik Referatu Oświaty wraz z sołtysem wsi panem Feliksem Rządcą. Dyrektor szkoły Pani Dorota Wiatr powitała zebranych wraz z Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Arturem Abramem i złożyła zebranym Mamom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Mamusiom poprzez występy artystyczne. Pierwsze zaprezentowały się 3-4 latki w układzie tanecznym do przeboju pt. „ You’re The One That I Want” oraz 5-6 latki do utworu Cleo, Dawid Kwiatkowski „ Bratnie Dusze”. Następnie klasy I-III wystąpiły ze swoim repertuarem. Wszyscy pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Dopełnieniem występu klas I-III były układy  taneczne do przeboju pt. „ Ballade Pour Adeline” oraz taniec hiszpański do utworu „Perfect Duet” Ed Sheran & Beyonce i „No face No Name” Modern Talking. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach zebranych gości  malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech.

      Po wspaniałych występach Mamy otrzymały słodkie pierniki z okazji ich święta. Nad całością części artystycznej czuwały wychowawczynie z oddziałów przedszkolnych oraz nauczycielki klas I-III. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przy pięknie zastawionych stołach przygotowany przez panią Annę Szura pracownika Gminnego Ośrodka Kultury-Filia w Polnej. Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Zapraszamy do fotogalerii i bloga szkolnego.

[ngg src=”galleries” ids=”329″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″] 

Print Friendly, PDF & Email