Dzieci uczą rodziców. Lekcja 9.

Posted by

W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” poruszaliśmy już wiele tematów i zagadnień, ale takiej lekcji jak „Park Jurajski” jeszcze nie było. Podczas 9 lekcji w roku szkolnym 2021/2022 odbyliśmy podróż w czasie do czasów, gdy na Ziemi panowały majestatyczne zwierzęta – dinozaury.

W akcji wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3. Lekcja „Park Jurajski” to:

  • wyjątkowa lekcja o zwierzętach, które przez ponad 150 milionów lat panowały na Ziemi
  • prezentacja 10 popularnych gatunków dinozaurów
  • 8 ciekawostek o dinozaurach
  • licząca ponad 30 slajdów kolorowa prezentacja multimedialna
  • 5 zadań do wykonania (w tym tradycyjnie jedno ukryte na prezentacji)

Po prezentacji uczniowie oraz przedszkolaki pokolorowali wybrane zadania, które zabrali do domów, aby zainicjować rozmowę z rodzicami na temat zagadnień poruszanych w trakcie lekcji. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z realizacji lekcji 9 zatytułowanej „Park Jurajski”.

Print Friendly, PDF & Email