Wycieczka do Ojcowa klas IV-VIII

Posted by

8 czerwca o godzinie 6.00 uczniowie klas IV-VII wyruszyli do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Ojcowski Park Narodowy został utworzony w 1956 roku. Znajduje się w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim. Położony jest na obszarze czterech gmin: Skała, Jerzmanowice-Przeginia, Wielka Wieś, Sułoszowa. Zajmuje powierzchnię 21,46 km².

Celem wycieczki i warsztatów prowadzonych w Ojcowskim Parku Narodowym oprócz zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego była integracja grupy i poprawienie relacji, rozbudzenie zainteresowania archeologią, historią, i ekologia, poszukiwanie pasji oraz poszukiwanie naturalnych sposobów na radzenie sobie w sytuacji stresu, lęku, niepokoju.

Pomimo początkowo deszczowej aury, uczniowie mieli możliwość zobaczenia i poczucia otaczającego nas piękna przyrody. Podzieleni na 2 grupy zwiedzali ruiny średniowiecznego Zamku w Ojcowie. Oprócz historii uczyli się jak zostać rycerzem w obecnych czasach. Nie liczy się zbroja a charakter! Uczniowie mieli możliwość usłyszeć, jakie wartości powinien mieć każdy z nas, aby móc troszczyć się nie tylko o dobro przyrody, ale i każdego człowieka.

Podczas wędrówki uczniowie mogli podziwiać liczne skały. Bardziej znane z nich to: Brama Krakowska, Igła Deotymy, Panieńskie Skały i Skały Kawalerskie.

Uczniowie z Polnej poznali tajniki Jaskini Ciemnej, w której mieli możliwość zobaczenia nietoperzy! Widoki z platformy widokowej przed jaskinią zrobiły na uczniów ogromne wrażenie. Ponadto, mogli zaobserwować rekonstrukcję obozowiska neandertalczyków.

Na koniec wędrówki dotarli do szałasu, gdzie na uczniów czekała pyszna kiełbasa z ogniska oraz ciepła herbata. Kolejną atrakcją, która czekała na nich było strzelanie z łuku. Jak się okazało, nie było to łatwe zadanie.

Wycieczka była współfinansowana z Urzędu Gminy Grybów.

Print Friendly, PDF & Email