Spotkanie z policjantem- Bezpieczne wakacje

Posted by

               Dnia 10 czerwca 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z panem Dzielnicowym z Komisariatu Policji w Grybowie, który przybył na specjalne zaproszenie pani pedagog, wychowawczyń z oddziałów przedszkolnych oraz nauczycieli klas I-III.

Celem spotkania było:

  • omówienie bezpieczeństwa podczas zbliżającego się wypoczynku wakacyjnego,  
  • uświadamianie niebezpieczeństwa i zagrożeń związanych z ruchem drogowym,
  • uświadamianie dzieciom konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia,

                Podczas spotkania dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Pan dzielnicowy opowiadał o swojej pracy, pokazał niektóre elementy wyposażenia policjanta: lizak, alkomat, kamizelkę ochronną, ochraniacze na ręce i nogi oraz pałkę.

                Na zakończenie prelekcji dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III przymierzali kask policyjny oraz otrzymali opaski odblaskowe chroniące ich w ciemności. Następnie udali się przed szkołę, gdzie czekał na nich zaparkowany radiowóz policyjny. Uczniowie obejrzeli wnętrze samochodu, usiedli za kierownicą oraz usłyszeli dźwięk sygnału radiowozu policyjnego. 

                Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjanta. Po spotkaniu uczniowie w grupkach długo rozmawiali jeszcze na wyżej wymienione tematy.

               Pan Policjant odwiedził również klasy starsze aby przypomnieć o bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz jak ważnym jest zakładanie kasków podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy rolkach.

              Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią, szczególnie podczas zbliżającego się wypoczynku wakacyjnego.

                Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo- profilaktycznego naszej szkoły.

Print Friendly, PDF & Email