Dzień Olimpijski. Olympic Day

Posted by

W gminie Grybów zapłonął znicz olimpijski!

23 czerwca w Ptaszkowej odbył się Dzień Olimpijski. Święto zostało ustanowione w rocznicę powołania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich. W każdym kraju, w tym samym dniu właśnie 23 czerwca odbywa się jedna uroczystość. W tym roku na gospodarza olimpiady została wybrana Ptaszkowa.

W imprezie wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych gminy Grybów. Nie zabrakło tam uczniów ze Szkoły Podstawowej w Polnej. Na miejscu można było spotkać również polskich olimpijczyków. Uroczyste otwarcie Olimpiady zostało przeprowadzone z udziałem uczniów co jeszcze bardziej podkreśliło ten sportowy i wyjątkowy dzień.

Chociaż w zawodach była duża konkurencja to jesteśmy dumni, że wśród naszych uczniów znaleźli się Dziecięcy Olimpijczycy:

  • Piotr Januś kl.4 – II miejsce
  • Mateusz Pęcak kl.4 – IV miejsce
  • Nikola Żabińska kl.2 – V miejsce

Gratulujemy!

Print Friendly, PDF & Email