Udział uczniów w akcji „Sprzątanie Świata: Wszystkie śmieci są nasze!”

Posted by

Zeszłoroczna Akcja Sprzątanie świata-Polska zakończyła się niechlubnym bilansem niemal 442 ton śmieci! Jak alarmują eksperci śmieci przybywa. Z drugiej strony cieszy fakt, iż z roku na rok rośnie liczba wolontariuszy, którzy w trzeci weekend września wychodzą posprzątać swój kawałek Polski.

Wobec ogromu bezrefleksyjnego śmiecenia w naturze czas powiedzieć głośno: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze; te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.

Wszystkie śmieci są nasze!” to myśl przewodnia 29.edycji Sprzątania Świata. Cieszymy się, że wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli w niej udział!

Swoje zmagania w dbaniu o piękno naszego otoczenia dzielnie relacjonowali uczniowie klas 1-3, którzy wykorzystali aparat fotograficzny w ramach programu „Laboratoria Przyszłości

 

[ngg src=”galleries” ids=”336″ display=”basic_slideshow”]
Print Friendly, PDF & Email