Międzynarodowy Dzień Kropki

Posted by

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy. Motywem przewodnim jest kropka. Obchody tego dnia zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Uczniowie w tym dniu nie tylko przyszli do szkoły w ubraniach w grochy, ale również twarze mieli pomalowane kropkami. Podczas zajęć z wychowania fizycznego uczniowie klasy I i III ćwiczyli z nietypowym przyborem „kropką” oraz naśladowali gimnastykę kropki. W klasach ponadto odbył się pokaz mody kropkowej, uczniowie wykonywali prace plastyczne z motywem kropki, zadania matematyczne z zaszyfrowanymi kropkami i tworzyli własne obrazy w kropkach lub złotych ramkach. Każdy mógł poczuć się artystą. Z każdego miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki.

Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia o Vashti uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z dzisiejszego święta.

 

Relacja powstała dzięki zaangażowani uczniów, którzy korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności dzięki relacjonowaniu wydarzeń za pomocą aparatu fotograficznego.

 

[ngg src=”galleries” ids=”335″ display=”basic_slideshow”]
Print Friendly, PDF & Email