Udział klasy VIII w 16. edycji „Małopolskiej Nocy Naukowców”.

Posted by

30. września uczniowie klasy VIII wzięli udział w 16. edycji „Małopolskiej Nocy Naukowców”. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu na terenie Kampusu Dydaktyczno-Sportowego.

„Małopolska Noc Naukowców” to okazja zaszczepienia w młodych umysłach pasji tworzenia i zmieniania świata. Nauka przez zabawę daje możliwość lepszego poznania otoczenia oraz odkrycia tajemnic codziennej pracy naukowców, którzy z roku na rok starają się, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne. Tegorocznej edycji MNN przyświecało hasło „Naukowcy a wyzwanie współczesnego świata”.

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach:

  • EkoMatma
  • Czy druk 3d może być Eko?
  • Warsztaty dietetyczne- Superfoods i dieta Raw Food
  • Wizyta w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych

Podczas zajęć, które były formą preorientacji zawodowej, nasi uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę poprzez aktywny udział w czynnościach takich jak: rozwiązywanie zagadek i zadań, tworzenie figur/modeli długopisem 3D, przygotowywanie zdrowych przekąsek, wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, korzystanie ze stołu anatomicznego 3D. Dodatkową atrakcją, która czekała na uczestników było otrzymanie przekąsek oraz gadżetów (balony, długopisy, ołówki, linijki, notesiki, odblaski)

Przed udziałem w warsztatach uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu przygotowanego przez kino „Helios”.

Wspólnie spędzony czas to element, za który uczniowie uwielbiają wycieczki. Oprócz walorów edukacyjnych wyjazd do Nowego Sącza pozwolił uczniom jeszcze bardziej wzmocnić więzi klasowe i wzbogacać swoje wspomnienia szkole w ostatnim roku nauki w szkoły podstawowej.

Print Friendly, PDF & Email