Lego- Laboratoria Przyszłości

Posted by

Uczniowie klasy II po raz pierwszy wykorzystali klocki Lego pochodzące dzięki udziału szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości”. Zestaw klocków „Lego Education Spike” to idealny zestaw konstrukcyjny dla dzieci, dający możliwość logicznego myślenia, planowania, umiejętności odtwarzania, eksperymentowania, a także rozwijania wyobraźni.

Zestaw, z którego korzystali uczniowie składa się z klocków LEGO, programowalnego elementu HUB z kilkoma portami, języka programowania Scratch oraz modułów do nauki STEAM rozwijających pewność siebie i umiejętność krytycznego myślenia.

Nasi młodzi inżynierowie zbudowali „Robot Bazowy 1”, który później został przez nich zaprogramowany.  Efekt pracy zespołowej sprawił uczestnikom zajęć ogromną radość!

Print Friendly, PDF & Email