„Pierwsze koty za płoty” z Drukarką 3D

Posted by

„Pierwsze koty za płoty”! Uczniowie klas 4-8 rozpoczęli od września swoją przygodę z Drukarką 3D, która została zakupiona w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Pan mgr Wojciech Broński wprowadził uczniów w tajniki nowoczesnego projektowania i drukowania. Na lekcjach informatyki uczniowie zapoznali się z programem „Tinkercad”, w którym można projektować wszystko to, co jesteśmy w stanie stworzyć w naszej głowie . Uczniowie próbowali stworzyć swoje indywidualne dzieła. Uczyli się również projektowania na bazie gotowych prac.

Uczniowie dowiedzieli się czym są filamenty i z jakiego surowca są tworzone. Po omówieniu budowy drukarki uczniowie mieli możliwość wykonania tego co dla nich najważniejsze, czyli – drukowanie! Możliwość zobaczenia pracy tego sprzętu była dla uczniów wspaniałym doświadczeniem! Jak sami stwierdzili, nie jest to szybkie działanie ale bardzo efektowne!

Print Friendly, PDF & Email