Pasowanie na ucznia!

Posted by

13 października 2020 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień,  który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  7 chłopców oficjalnie zostało przyjętych do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Jana Balickiego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz: Wójt Gminy Grybów p. Jacek Migacz, kierownik Referatu Oświaty p. Maria Tarasek, Sołtys wsi p. Feliks Rządca, p. Dyrektor, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Dorotę Wiatr. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Prezenty, gratulacje i życzenia sukcesów w nauce przekazali: Pan Wójt i Pani Kierownik Referatu Oświaty, Pan Sołtys, uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią i rodzicami, rodzice pasowanych uczniów oraz Rada Rodziców.

Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Print Friendly, PDF & Email