„Mała książka – wielki człowiek”

Posted by

W bieżącym roku Instytut Książki prowadzi koleją edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Akcja pragnie zachęcić dzieci do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych- rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli.

Aby zrealizować ten istotny cel, naszym uczniom z klasy I została podarowana specjalna Wyprawka Czytelnika:

  • „Pierwsze abecadło”: antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”: broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania

Każdy z uczniów dostał również pamiątkowy imienny dyplom.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Print Friendly, PDF & Email