„Nie oceniaj książki po okładce”, ale…

Posted by

…zainspirowany zakładkę, wypożycz książkę i przeczytaj ją!

Uczniowie klasy IV wzięli udział w akcji promującej czytelnictwo. Ich zadaniem było wypożyczenie i przeczytanie książki z ciekawą dla nich okładką. Następnie, zostali poproszeni o wykonanie zdjęcia na podstawie okładki wybranego czytadła. Większość zdjęć okładek została wykonana szkolnym aparatem. Znajdą się również propozycje okładek wykonanych w domu bądź najbliższej okolicy uczniów.

 

Efekt końcowy można podziwiać na korytarzu naszej szkoły. Celem propozycji nowych okładek jest zachęcenie starszych uczniów do wypożyczenia książek, które zostały zaproponowane przez klasę IV. Pamiętajcie, że czytanie to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale też rozwijanie wyobraźni. Jak mówi powiedzenie „Nie oceniaj książki po okładce”, ale… okładki naszych uczniów niech was skuszą do wypożyczenia i przeczytania danej pozycji czytelniczej!

Projekt powstał dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Obejrzyjcie filmik i zobaczcie co działo się za kulisami poczynań naszych fotografów.

 

Print Friendly, PDF & Email