Krokusy posadzone!

Posted by

Po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w realizację Projektu Krokus, którego polskim koordynatorem jest Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, a zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland.

 

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych tematyce Holocaustu oraz posadzili na terenie szkoły cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitając na wiosnę będą upamiętniać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysięcy dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej i Holokaustu. Żółte kwiaty przypominają żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez nazistów krajach.

Projekt Krokus ma na celu zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.

Print Friendly, PDF & Email