„Przerwa na czytanie”

Posted by

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Przerwa na czytanie” w ramach III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

Celem akcji jest w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność.

Uczniowie zostali poproszeni, aby do szkoły przynieśli swoje ulubione książki z domu, co było dodatkowym walorem tego dnia. Uczniowie mogli pokazać, jakie książki posiadają i co lubią czytać. Mogli opowiedzieć swoim kolegom o swoich zainteresowaniach czytelniczych i zachęcić ich do przeczytania nieznanych książek.

Wspólne czytanie na korytarzach i w klasach sprawiło, że uczniowie nie tylko wartościowo spędzili przerwy, ale również się zjednoczyli poprzez wspólne rozmowy na ich temat. Jak wskazują statystyki, niestety, coraz mniej młodych ludzi uważa czytanie za ciekawą czynność, którą warto wykonywać. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły wspólnie motywują się do podejmowania wysiłku czytania. Bo ja mówi Wisława Szymborska – “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Dodatkowo w tą akcję włączył się samorząd uczniowski. Na przerwach czytali krótkie historyjki w zerówce i klasom I-III.

Print Friendly, PDF & Email