Dzień Postaci z Bajek

Posted by

5. listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, które to święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Rozweselają, bawią, ale przekazują też ważne prawdy życiowe. W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć.

W naszej szkole, dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały ten dzień razem z Elzą. Uczniowie  rozmawiali z Gościem nie tylko o bohaterach bajkowych z ekranów telewizyjnych ale również tych, które znają z książek. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

Dzieci podczas spotkania miały możliwość wykonywania wielu zadań. Odgadywały tytuły bajek słysząc jej fragment lub za pomocą ukrytek ilustracji, ćwiczyły liczenie, sylabowanie a także swoją spostrzegawczość.

Print Friendly, PDF & Email