Wspólnie działamy! Pieczemy babeczki.

Posted by

Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne służą kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji emocjonalnych i społecznych, a więc umiejętności rozpoznawania i panowania nad swoimi emocjami, ale także odczytywania emocji innych i adekwatnego zachowania się w danej sytuacji społecznej. Swojego emocje często pokazujemy poprzez działanie z drugim człowiekiem, dlatego w dniu 27.10.2022r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość współpracować ze sobą i wspólnie wykazać się umiejętnościami kulinarnymi.

Na zajęciach emocjonalno-społecznych przygotowali, pod nadzorem p. pedagog, ciasto na muffinki. Dzieci samodzielnie nakładały ciasto do foremek, a później już tylko czekały aż muffinki się upieką. Podczas takich zajęć praktycznych było dużo emocji. Dzieciom przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny. Uczniowie nie mogli się doczekać, kiedy spróbują ciasteczek, które sami przygotowali. Muffinki wszystkim bardzo smakowały. Być może wśród naszych uczniów są już przyszli kucharz lub cukiernicy?

Print Friendly, PDF & Email