„Zapal Światło Wolności”

Posted by

 „Niech płomień milionów świec w […] domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić” – Ronald Reagan

W oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji 13 grudnia, o godz. 19:30, zapłoną świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. IPN zachęca wszystkich do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”. W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

Symboliczne Światło zapłonie na pewno w oknach prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął akcję honorowym patronatem, oraz abp. Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce i abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Również w naszej szkole uczniowie zapalili symbolicznie wirtualne światełko w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. To ważne dla każdego Polaka, zwłaszcza młodego, aby pamiętać o obchodach Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.

[ngg src=”galleries” ids=”342″ display=”basic_slideshow”]
Print Friendly, PDF & Email