Hej kolęda, kolęda! Sonda

Posted by

Już niedługo będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia. Święta te bez wątpienia kojarzą nam się z kolędami.

Kolędy czerpią prawdę z ewangelii, literatury średniowiecznej jak i z poezji ludowej. Śpiew kolęd rozpoczyna się od mszy Świętej Pasterki, czyli w nocy z 24 na 25 grudnia. Kolędy najczęściej śpiewać można aż do 2 lutego.

Według wszelkich legend, pierwszą kolędę stworzył święty Franciszek z Asyżu, jednak na przestrzeni czasu tworzyli je najznakomitsi kompozytorzy. Jeżeli kolęda zawiera wątki z życia codziennego, wtedy mówi się, że są to pastorałki.

A jakie kolędy nasi uczniowie lubią najbardziej? Uczniowie przeprowadzili sondę wśród kolegów i pracowników szkoły. Filmik sondażowy powstał dzięki projektowi „Laboratoria Przyszłości”. Wykorzystany został aparat z funkcją nagrywania jak również gimbala, który pozwolił w łatwiejszy sposób dotrzeć do uczniów i zebrać od nich cenne informacje świąteczne. Operatorami sprzętu byli uczniowie klasy V oraz II.

Zapraszam do obejrzenia relacji:

Zapraszamy do obejrzenia, co działo się za kulisami:

 

 

Print Friendly, PDF & Email