Wycieczka klasy VIII do CKZ

Posted by

19 stycznia uczniowie klasy VIII wzięli udział w wycieczce do Nowego Sącza. Głównym celem wyjazdu było wzięcie udziału w warsztatach w Centrum Kształcenia Zawodowego, które zostały zorganizowane przy współpracy CKZ z Panią Pedagog.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach z doradztwa zawodowego, które przeprowadziła Pani Dyrektor CKZ. Przedstawiona została ścieżka edukacyjna młodego człowieka w Polsce i różne możliwości kształcenia. Następnie uczniowie odwiedzili sale lekcyjne, w których mogli zapoznać się z przedmiotami i sposobami nauczania w CKZ. Nauczyciele przedstawili najważniejsze informacje o swoim przedmiocie. Pokazane zostały elementy, które uczniowie ćwiczą podczas takich zajęć. Nasi ósmoklasiści mieli możliwość zobaczenia sprzętów i elektroniki z którą na co dzień mają kontakt tutejsi uczniowie. Warsztaty miały za zadanie poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego naszych uczniów. To możliwość zdobycia informacji dotyczących dalszego kształcenia i doskonalenia zawodowego oraz analizy możliwości kontynuowania nauki. Mamy nadzieję, że zmobilizowały one naszych uczniów.

Dodatkowo, uczniowie uczestniczyli w seansie filmowym w kinie „Helios”. Oprócz kulturalnego aspektu, uczniowie mieli możliwość zainspirowaniem się tworzeniem efektów filmowych oraz nawiązaniem więzi klasowych.

Ponadto, wyjazd miał na celu upowszednienie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, dlatego klasa VIII wzięła udział w zajęciach w Parku Trampolin „Jumpmania”.

Wycieczka, która nie należała do najdalszych wypraw, była wartościowym wydarzeniem dla klasy łącząca walory edukacyjne i rekreacyjne.

Print Friendly, PDF & Email