Walentynki

Posted by

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne oraz wiersze. Dzień 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Tak też było dziś w naszej szkole. Uczniowie postawili dziś na kolor czerwony, który kojarzy się nam z sercem, czyli miłością. Przygotowana przez Samorząd Uczniowski „Skrzynka Walentynowa” została zapełniona przez anonimowe listy, serduszka oraz pozdrowienia, które zostały wręczane uczniom na długiej przerwie.

Na korytarzu została przygotowana tematyczna tablica przepełniona czerwonymi sercami. Na korytarzu uczniowie mogli znaleźć „Kupony Walentynkowe”, które chętnie zabierali i dzielili się z innymi. Nie zabrakło w tym dniu drobnych słodkich upominków dla naszych uczniów!

Radość, miłość i wzajemna życzliwość przepełniły nas wszystkich! Wierzymy, że nie tylko w tym dniu!

Dodatkowo, uczniowie klas 1-3 przeprowadzili „Sondę Walentynkową”. Do jej stworzenia wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”: aparat fotograficzny z funkcją nagrywania oraz gimbal.

Zapraszamy do obejrzenia relacji

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email