Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy

Posted by

Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy obchodzimy co roku 1 marca i chociaż nie wiadomo, kto pierwszy wpadł na pomysł powołania tego nietypowego święta, to ma ono już fanpage na Facebooku Hug-a-Librarian-Day 2013. Pierwsze wzmianki na temat tego święta pochodzą z 2013 roku. Jak piszą założyciele fanpage’a, święto powstało dlatego, że „bibliotekarze są fajni, pomagają i kochają każdego! A ponadto nie robią tego dla pieniędzy, sławy i władzy”.

Klasy I-III  po raz pierwszy włączyły się w obchody tego święta, by podziękować pani Kasi – naszej szkolnej bibliotekarce za Jej życzliwość, opowieści o książkach, pomoc w wyborze ciekawej  lektury ,wspólne spędzone przerwy, ale i za przymykanie oka , gdy nieco spóźnimy się z oddaniem książki. Uczniowie przytulali Panią Kasię składając Jej laurki i życzenia z okazji Jej święta.

Dziękujemy za zarażanie nas miłością do czytelnictwa i zapraszamy wszystkich czytelników do obejrzenia relacji z obchodów tego święta.

Nagranie w filmiku powstało dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie wykorzystali aparat cyfrowy z funkcją nagrywania. Wykorzystano również statyw.

 

Print Friendly, PDF & Email