Dzień Kobiet!

Posted by

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Mężczyźni wręczają wtedy znajomym kobietom – matkom, żonom, siostrom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki. W niektórych krajach (jak Rumunia) dzień ten jest równoważny z dniem matki, podczas którego dzieci ofiarują drobne prezenty swoim matkom i babciom.

Kwiaty, słodkości, miłe słowa i uśmiechy od ucha do ucha– to wszystko czekało 8. marca na Panie- te małe i te duże- w naszej szkole!

Chłopcy z klasy VIII, pod opieką Pana Marcina Kulki wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielkom i Paniom pracującym w naszej szkole. Ponadto, uczennice klas IV-VIII mogły znaleźć na swoich stolikach kwiaty odraz słodkości od panów! Ten miły gest spowodował, że każda z Nich mogła poczuć się wyjątkowo! Co więcej, popołudniu został zorganizowany dla Nich seans filmowy, podczas którego mogły skosztować różnych smakołyków.

W młodszych klasach, dziewczynki zostały obdarowane prezentami przez swoich kolegów. Klasa I – składająca się z samych chłopców – przygotowała papierowe kwiaty, które zostały rozdane wszystkim koleżankom i paniom. Prezent sprawił płci pięknej dużo radości i uśmiechu!

Wszyscy uczniowie klas I-III, we współpracy z wychowawcami, przygotowali laurki dla najważniejszej kobiety ich życia- MAMY! Klasa II przygotowała również wideo z życzeniami. Warto w tym dniu podziękować Im za dobre serce, które okazują nam każdego dnia! Podczas nagrywania został wykorzystany sprzęt w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Z okazji Dnia Kobiet powstała fotobudka. Całą relację można obejrzeć na naszym blogu szkolnym: KLIK

A jeśli jeszcze Wam mało niespodzianek to zapraszamy do obejrzenia i odsłuchania e-książeczki przygotowanej przez uczniów klasy I: KLIK

Dzień Kobiet w naszej szkole był bardzo radosny i wyjątkowy! Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali niespodzianki dla Pań i zaangażowali się w tworzenie atrakcji z okazji tego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

 

Print Friendly, PDF & Email