Dzień Świętego Patryka

Posted by

Lekcje o kulturze Wielkiej Brytanii zawsze sprawiają wiele radości i pozytywnej motywacji do nauki uczniom.

Tak było i tym razem! 17 marca przyda dzień Świętego Patryka, Patrona Irlandii. Podczas zajęć języka angielskiego dzieci poznały legendą na temat świętego Patryka oraz Leprechaun’a, skrzata, który wie, gdzie ukryty jest skarb.

Wykorzystując nowoczesne technologie uczniowie wykonali zadania sprawdzając swoja wiedzę na temat świętego ponadto ćwiczyli nowe słownictwo. Wykorzystanie metody TIK podczas prowadzenia lekcji umożliwia większe zaangażowanie uczniów a co za tym idzie- skuteczniejszą i trwalszą naukę.

Uczniowie wykonali pamiątkowe rysunki z symbolami tego dnia. Na końcu zamienili się w zielonego skrzata.

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Print Friendly, PDF & Email