(NIE)ZWYKLI- Bł. ks. Jan Balicki

Posted by

W przededniu 75 rocznicy  śmierci bł. ks. Jana Balickiego, która przypada na dzień 15 marca, telewizja SYNAJ zamieściła 11 odcinek cyklu (NIE)ZWYKLI, którego bohaterem jest Patron naszej szkoły bł. ks. Jan Balicki.

„Dobrze o Panie żeś mnie upokorzył” – te słowa bł. ks. Jana Balickiego pokazują jakim był człowiekiem. Dziś mówimy „mocarzem”. Jego niezwykła pokora przebijała wszędzie; w posłudze kapłańskiej dla parafii Polna, do której go skierowano, w miejscowej szkole podstawowej, której historię rozpoczął, w końcu w wychowaniu dzieci i młodzieży, z którymi pracował na co dzień. Niestrudzenie walczył o ludzkie serca, od wczesnych godzin porannych przesiadując w konfesjonale – zjeżdżały się do niego prawdziwe tłumy! Dziś czcimy go jako błogosławionego, a mieszkańcy jego pierwszej i jedynej parafii opowiadają wiele z ust do ust przekazywanych historii do wysłuchania których serdecznie Was zapraszamy!

Zapraszamy do oglądnięcia odcinka reżyserii pani Klaudi Tarczoń oraz Pana Tomasza Wnuka:

Print Friendly, PDF & Email