21 marca- dzień skarpetki nie do pary

Posted by

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to szczególny dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat zespołu Downa oraz promowanie równości i tolerancji dla osób z niepełnosprawnościami. W dzisiejszym dniu warto zwrócić uwagę na te osoby i ich bliskich, a także podkreślić potrzebę ich integracji i akceptacji w społeczeństwie.

Data ta została wybrana nie bez powodu. Nie tylko chodzi tu o wiosnę, ale również o symbolikę samej daty! Marzec to trzeci miesiąc w roku, a Zespół Downa to trisomia 21 chromosomu – stąd też dwudziesty pierwszy dzień tego miesiąca! 

Jednym z symboli obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa są skarpetki nie do pary. Ten prosty gest ma na celu pokazanie, że każdy z nas jest wyjątkowy i wśród nas są osoby z niepełnosprawnościami, które również mają swoje miejsce w społeczeństwie. Skarpetki nie do pary są symbolem różnorodności, tolerancji i akceptacji.

Nasi uczniowie klas I-VIII również włączyli się w obchody i pokazali swoje wsparcie poprzez noszenie skarpetek nie do pary.

W tym szczególnym dniu pozdrawiamy Hanię Matiaszewską, która jest bliska naszej społeczności szkolnej, a która każdego dnia walczy z tą chorobą. Przypominamy, że wciąż można zbierać nakrętki dla dziewczynki. Kwota ze sprzedaży nakrętek zostanie przeznaczona na kosztowną rehabilitację oraz dalsze leczenie.

 

 

Print Friendly, PDF & Email