Pierwszy Dzień Wiosny!

Posted by

Dzisiaj przypada 21 marca, czyli oficjalny początek wiosny! To właśnie ten dzień, kiedy natura zaczyna się budzić po zimowym śnie i zaczyna rozwijać swoje pąki. Wiosna to czas optymizmu, nadziei i oczekiwania na nowe, lepsze dni.

Pierwszy dzień wiosny zawsze wywołuje w nas mieszane uczucia. Z jednej strony jesteśmy podekscytowani, że zima w końcu się skończyła, a z drugiej strony nie możemy doczekać się ciepłych, słonecznych dni. Otwieramy okna i drzwi, aby wpuścić do domów świeże powietrze i słyszymy śpiew ptaków, które powracają po zimowym wypoczynku.

Chociaż aura za oknami nie sprzyja to uczniowie klas I-III nie dali dziś za wygraną! Wyszli na dwór, aby podpalić Marzannę. Marzanna, to kukła wykonana z siana, wikliny lub papieru, symbolizująca zimę. Palenie Marzanny ma przynieść pomyślność i ochronę przed chorobami, a także ułatwić pożegnanie Pani Zimy a przywitanie Pani Wiosny.

W tym roku Marzannę przygotowali uczniowie z klasy III. Przed wypędzeniem zimy uczniowie młodszych klas odczytali list od Bałwana a następnie wykonali symboliczny przemarsz z kukłą.

Mamy nadzieję, że okrzyki dzieci wystraszą ciemne chmury i na naszym niebie zagości słońce!

Wiosno! Uczniowie ze szkoły podstawowej w Polnej serdecznie Cię witają!

Print Friendly, PDF & Email