Dzień Strażaka

Posted by

Pędzą na alarm czerwonym samochodem, śpieszą się do pomp i węży. Potrzebują wody, wchodzą do domu po drabinie, pracują, ratują, aż niebezpieczeństwo minie- TO STRAŻACY!

Dnia 4 maja 2023r. oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3 wybrały się z wizytą do pobliskiej Straży Pożarnej. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków i uczniów ze sprzętem strażackim, udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym oraz pracą Strażaka.

Przedszkolaki oraz uczniowie w trakcie spotkania poznali wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych. Na żywo zaobserwowały zachowania strażaków w czasie wezwania ich do pożaru, a także sygnał dźwiękowy i świetlny wozów strażackich. Każdy z uczniów mógł przymierzyć hełm strażacki. Ponadto chętni mogli spróbować swoich sił na torze strażackim.

Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki oraz uczniowie zdobyli bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedzieli się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwalili numery alarmowe do straży pożarnej.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Przedszkolaki oraz uczniowie złożyli strażakom życzenia z okazji ich święta oraz przekazali pamiątkową laurkę.

Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.

Uczniowie w akcji!:

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji:

 

Print Friendly, PDF & Email